Newsy
 • VI Karpacki Festiwal Filmowy

  Karpacki Festiwal Filmowy to jedna z najciekawszych imprez filmowych, która odbywa się na Podkarpaciu od 2011 roku, nastawiona na odbiorcę prawdziwej kultury, pozbawiona elementów komercyjnych i unikatowa ponieważ to pierwszy festiwal w Polsce prezentujący filmy dotyczące Karpat. Filmy i towarzyszące Festiwalowi imprezy to mieszanka niezwykle starannie dobranych pozycji.

  Wydarzenie skierowane do szerokiej publiczności, zarówno Podkarpacia, jak i przygranicznych terenów Słowacji, Ukrainy oraz turystów z kraju, ma charakter niekomercyjny i służyć ma promowaniu Regionu Karpackiego, transgranicznej współpracy kulturalnej, poszerzaniu wiedzy o kulturze i historii pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Ponadto podtrzymywaniu i rozwojowi wielokulturowego dziedzictwa tego obszaru, ale przede wszystkim stać się ma – głównie za sprawą filmu – miejscem inspiracji i doznań artystycznych.

  KFF jest jedyną tego typu imprezą filmową, nie tylko w regionie, która odwołuje się do wielokulturowości Karpat, ich bogactwa oraz idei gór – jakie najczęściej wznoszą się na granicach między państwami i dzielą narody, będąc równocześnie miejscem spotkań – łączących ludzi ponad granicami. Karpacki Festiwal Filmowy przyciąga ludzi pragnących doświadczenia piękna, prawdy i sztuki.

  Pierwsza edycja KFF miała miejsce w 2011 roku w Jaśliskach została zorganizowana wyłącznie dzięki dużemu zaangażowaniu kilku osób, bez instytucjonalnego wsparcia, II edycja miała miejsce w 2012 r. w Zyndranowej, III w Rzepniku, w 2013 r., IV edycja w Cisnej w 2015 r. natomiast V edycja odbyła się w Krośnie.

  Ze względu na tegoroczne utrudnienia w organizowaniu imprez i festiwali z udziałem publiczności VI edycja Karpackiego Festiwalu Filmowego została przeniesiona do sieci - dzięki programowi Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci".

Ostatni produkt

Daleko/Blisko - Michał Szymko

OFICYNA WYDAWNICZA RUTHENICART » Książki regionalne

Cena:29.00PLN
cena okładkowa 39 zł

 

 

 

 

 

Daleko/Blisko. Historie o tym, jak dogonić świat, Michał Szymko, Krosno 2019, 205x145 mm, 104 s. Nakład: 500 egz. Seria: "Szklary"

O czym myślisz, kiedy myślisz o miłości? O czym myślisz, kiedy myślisz o życiu? O czym myślisz, kiedy myślisz o przemijaniu? O czym myślisz, kiedy myślisz o odkrywaniu? O czym myślisz, kiedy myślisz o przyjaźni? O czym myślisz, kiedy myślisz o tym, co jest daleko, a co blisko? O czym myślisz, kiedy chcesz dogonić świat?

Michał Szymko - historyk sztuki, dziennikarz, filolog wschodniosłowiański, zawodowo i naukowo związany z Europą Wschodnią. Publikował w rosyjskiej edycji magazynu GEO, ukraińskiej edycji magazynu VOGUE, „Kontynentach”, „Zwykłym Życiu”, „Voyage”, „whiteMAD” oraz „Eastbooku”. Wnikliwy obserwator i gaduła, nieustannie głodny świata. Miłośnik herbat, człowiek morza, entuzjasta spontanów i niespodzianek. Ostatnio zakochany w samotnych podróżach z plecakiem. W 2017 roku wydał zbiór felietonów podróżniczych Świat goni za happy endem.